Bizimle iletişime geçin

Bizlerle istediğiniz zaman istediğiniz konuda iletişime geçebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

icon_widget_image Köseilyas Mah. Akpınar Cad. No:42 Süleymanpaşa 59070 Tekirdağ / Türkiye icon_widget_image +90 (282) 293 10 05 +90 (282) 293 16 05 icon_widget_image info@slingsan.com
a
Slingsan

Conductive Bag

Conductive Bag

 

3 tip iletken Big-Bag üretimi yapmaktadır.

Tip A : İletken olmayan kumaştan üretilen bu torbalar elektrostatik yüke karşı önlem gerektirmez. Patlayıcı gaz ve toz ortamlarda kullanılmamalıdır.

Tip B : Direnç voltajı 6 kV’yi geçmeyen kumaşlardan üretilen ve iletken olmayan malzemeden üretilen Big Bag’ler, kıvılcım oluşumunu engellemek için torba yüzeyi su, yağ gibi maddelerden arındırılmış olmalı ve torba yüzeyi ile temas eden klips ya da alet bulunmamalıdır.

Tip C : Tip C torbalar iletken olmayan ancak üzerinde belirli aralıklarla iletken lif bulunan kumaşlardan üretilir. Bu iletken lifler birbirleriyle 10 üzeri 7 ohm’dan daha az dirençle temasta olmalı ve dolum/boşaltma aşamasında topraklanmalıdırlar. Bu torbalar, taşınan malzemenin dolum ve boşaltım esnasında oluşturduğu yanıcı gazların yine aynı aşamada torba ile malzemenin sürtünmesiyle oluşabilecek statik enerjinin topraklanarak deşarj edilmesine imkan tanıdığı için çıkabilecek kıvılcım ile parlaması önlenmiş olmaktadır.

 

500 kilodan 2.000 kiloya kadar 5:1 , 6:1 ve 8:1 güvenlik katsayılı olarak üretilebilir. Standart veya Q Big Baglere İletkenlik özelliği eklenebilir.

 

Kullanım Alanı: Patlayıcı madde veya ortamlarda dolum, boşaltım yapılması gerektiğinde iletken Big Bagler kullanılmalıdır.

Project Info

Category:
Date: