Bizimle iletişime geçin

Bizlerle istediğiniz zaman istediğiniz konuda iletişime geçebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

icon_widget_image Köseilyas Mah. Akpınar Cad. No:42 Süleymanpaşa 59070 Tekirdağ / Türkiye icon_widget_image +90 (282) 293 10 05 +90 (282) 293 16 05 icon_widget_image info@slingsan.com

Kumaş

GÖVDE KUMAŞI

Kumaş ağırlığı çoğunlukla big bag’in SWL ve SF’sine bağlıdır. Genellikle, müşterinin FIBC'nin hangi kumaş gücüne sahip olması gerektiğine karar vermesi gerekmez,çünkü buna, SWL ve SF’ye ve ilgili sertifikalara göre Slingsan satış temsilcileri tarafından karar verilir. Bununla birlikte, bir müşteri daha da güçlü bir big bag elde etmek için her zaman kumaş ağırlığında bir yükseltme isteyebilir. Daha yüksek kumaş ağırlığı (Gr/m²), dolu bir torbanın daha küçük göbek yapmasına yol açacak ve torbayı fiziksel hasarlara karşı daha dirençli hale getirecektir. Standart kumaş ağırlıkları 165 Gr/m², 180 Gr/m² ve 200 Gr/m² 240 Gr/m² ‘dir.

ÜST ETEK, ALT VE ÜST BACA KUMAŞI

Üst ve alt bacalar ile etekler genellikle 70 Gr/m² kanaviçeden yapılır. Standart olarak laminelidir. Hafif bir kumaş kullanmanın temel avantajları, kumaşın pürüzsüz olması ve böylece katlanması, açılması ve bağlanmasının daha kolay olmasıdır.

LAMİNASYON

Big Bag kumaşı lamine kaplamalı veya lamine kaplamasız olabilir. Lamine, 30 g / m2’lik ek bir polipropilen tabakadır. Bu, kumaşı su geçirmez hale getirir, böylece kumaştan nem geçemez ve aynı zamanda ince malzemelerin FIBC'den sızması önlenir. Torba içerisindeki yükün hava alması gereken durumlarda lamineli torbalar tercih edilmemelidir.

RENK

FIBC için en yaygın renk, neredeyse %95 pazar payı ile beyazdır.İstenilen renkte kumaş üretebiliyoruz , ancak bu sadece büyük siparişler için ekonomik olacaktır. Kumaşın rengi ne olursa olsun üzerine baskı yapılabilir.

UV (MOR ÖTESİ) KORUMASI

Slingsan tüm kumaşlarında standart olarak 150kly UV koruması kullanmaktadır. Bu, bir yıldan fazla güneş ışığına maruz kalan kumaşın başlangıçtaki gücünün %50’sini koruyabildiği anlamına gelir. 150kly, Avrupa’nın en güney kuşağında güneş ışınlarına maruz kalmaya eşittir.