Bizimle iletişime geçin

Bizlerle istediğiniz zaman istediğiniz konuda iletişime geçebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

icon_widget_image Köseilyas Mah. Akpınar Cad. No:42 Süleymanpaşa 59070 Tekirdağ / Türkiye icon_widget_image +90 (282) 293 10 05 +90 (282) 293 16 05 icon_widget_image info@slingsan.com

Sızdırmazlık ve Dikiş

FIBC’yi dikmek ve sızmayı önlemek için çeşitli seçenekler vardır. Kullanılacak toz geçirmez dikiş türü, paketlenecek malzemeye bağlıdır.

SIZDIRMAZ FİTİLLER
FIBC sızdırmazlığının birkaç seviyesi vardır. Kullanıcılar, ihtiyaçlarını karşılayan sızdırmazlık seviyesini seçebilirler. Alıcının büyük torbalarla deneyimi olmaması
durumunda, satış yöneticilerimizin gereksinimlerini karşılayan bir teklifi vardır. Daha sonra, pratikte bu tip malzeme için yeterli olduğu kanıtlanan toz geçirmezlik derecesi önerilmektedir.
Bigbag gövdesine sızdırmazlık şeritleri yerleştirilebilir:

  • FIBC Boyunca
  • torbanın yüksekliği boyunca, altta ve çıkış ağzında,
  • yalnızca altta ve çıkış ağzında
  • laminesiz Q-Bag torbaların yalnızca panel dikişlerinde.

 

 

SADECE DİKİŞ

Bigbaglerin yalnızca dikilmesi. Bu tip sızdırmazlık, granül malzemelerin (tahıl gevrekleri, geri dönüşüm, peletler, briketler, granüller …) paketlenmesi için kullanılır, FIBC’de toz geçirmez fitiller olmadan paketlenebilen çok geniş bir ürün yelpazesi vardır.

 

 

 

 

TEK TARAF SIZDIRMAZ FİTİL

FIBC’nin bir toz fitili ile dikilmesi, kristal şeker ve granülleri paketlemek için kullanılır.

 

 

 

 

 

ÇİFT TARAF SIZDIRMAZ FİTİL

Torbanın iki taraftan toz fitili ile dikilmesi. Bu tip bir sızdırmazlık, un, işlenmiş tahıllar, kuvars kumu ve diğer pek çok şeyi paketlemek için kullanılır. En yaygın türdür.

 

 

 

ÜÇ TARAF SIZDIRMAZ FİTİL

Torbanın iki taraftan toz fitil ve bir de ortadan keçe ile dikilmesi. Bu tip torbada, iki taraf toz fitili ile kumaş arasında üçüncü bir keçe sayesinde sızdırmazlık sağlanır. Süt tozu, kalsiyum karbonat, toz, kireç, nişasta vb. ürünler ile torbanın yüksek basınç altında doldurulduğu durumlarda kullanılır. Tüm dikişlere yerleştirilebilir veya alternatif olarak yalnızca kritik dikiş yerlerine eklenebilir, örn. maliyetten tasarruf etmek için alt ve çıkış dikişi.

 

 

 

İÇ ASTARLI/NAYLONLU BİGBAG

Torbadaki iç astar, toz geçirmez en iyi korumayı sağlar. İç astar, pudra haldeki malzemeleri veya sıvı kireç, su gibi sıvı malzemeleri paketlemek için kullanılır. Birkaç tür iç astar vardır, daha fazla bilgi için lütfen sızdırmazlık seçenekleri bölümümüzü ziyaret edin.

 

 

 

 

BIGBAG İÇERİSİNDE BİGBAG

Çift katlı torbalar, normal bir bigbag içindeki Q-Bag’dir. Astarlı büyük bir torbaya benzer bir sızdırmazlık elde etmek için kullanılır ve aynı zamanda bir Q-Bag ile çok maliyetli olan Q-liner muadili olacak şekilde kullanılır.

 

 

SIZDIRMAZ Q-BAGLER

Q-bag’ler standart big baglerden köşelerinde bulunan bölmeler (iç paneller) ile ayrışır. İç paneller, sadece dikiş ipi ya da tek/çift taraf toz fitili ile dikilebilir.

DİKİŞ ÇEŞİTLERİ

Birkaç dikiş seçeneği vardır. Üretim sırasında big bag’in kapasitesine göre hangi dikişlerin kullanılacağı belirlenir.

 

 

Tek Zincir,

 

 

 

 

 

Çift Zincir,

 

 

 

 

 

 

Heracles (overlok),

 

 

 

 

 

 

Heracles (overlok) + Zincir