Bizimle iletişime geçin

Bizlerle istediğiniz zaman istediğiniz konuda iletişime geçebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

icon_widget_image Köseilyas Mah. Akpınar Cad. No:42 Süleymanpaşa 59070 Tekirdağ / Türkiye icon_widget_image +90 (282) 293 10 05 +90 (282) 293 16 05 icon_widget_image info@slingsan.com

Boyut

BİGBAG ÖLÇÜLERİ

İhtiyacınız olan big bag boyutlarını doğru bir şekilde belirlemek için aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurmalısınız:

Big bag içinde paketlenen ürünün yoğunluğu (her ürünün kendine ait bir özgül ağırlığı vardır)

Dökme torba doldurma ve boşaltma için özel koşullar

Dolum makineniz varsa, torba boyutunu makinenin sınırları dahilinde seçmelisiniz Müşterilerinizin taşıma veya boşaltma yetenekleri sınırlıysa, onların gereksinimlerine uymanız gerekir.

Ürün taşıma ve saklama koşulları

torbaların taşınacağı aracın genişliği, uzunluğu ve yüksekliği (kamyon, konteyner veya tren vagonu, gemi) bir FIBC'nin boyutlarının belirlenmesinde önemli rol oynar.
Ayrıca rafların ve istiflenecek deponun boyutları da hesaba katılmalıdır.

KAMYON ALANININ MAKSİMUM KULLANIMI

Dökme torbalar genellikle genişliği yaklaşık 2,46 m ve uzunluğu 13,6 m olan kamyonlarla taşındığından, bir büyük torbanın en yaygın dış tabanları şunlardır:

PALET ÜZERİNDE BİGBAGLER

Bigbagler genellikle palet üzerine yerleştirildiği için torbanın ölçüleri de palet ölçülerine göre seçilebilir. 80×120 cm tabanı olan bir Europalet için, benzer ancak biraz daha küçük boyuta sahip torbalar tercih edilmelidir. Bir Europalet için optimize edilmiş FIBC genellikle Q-bagdir.

KARE ve DİKDÖRTGEN TABANLI TORBALAR

En ve Boy eşitliği (kare)

Kullanım esnasında hangi tarafın doğru olduğu konusunda endişelenmeye gerek yoktur. Kenarlar arasındaki fark küçük olduğunda (ör. 91×95 cm) ve baskı
olmadığında farkı görmek zordur. FIBC’yi forklift ile nasıl kaldıracağınız konusunda kısıtlama yoktur. Bu tip tabanlı torbalarda palet üzerindeki alanın yetersiz kullanımı söz konusu olabilir.

Dikdörtgen Taban

Alan maksimum düzeyde kullanılabilir. (Örneğin palet üzerinde). Fakat kaldırmak ve elleçlemek için hesap yapmak gerekebilir.

İSTEĞE BAĞLI EBATLAR

Slingsan, isteğiniz üzerine diğer boyutları da üretebilir. 50 * 50 * 50 cm veya 200 * 400 * 280 cm gibi olağanüstü boyutlar bile sorun değildir.

STANDART GENİŞLİKLER

FIBC (dış ölçüler) üretiminde kullanılan standart PP kumaş genişliklerimiz 70 cm, 75 cm, 80 cm, 85cm, 91 cm, 95 cm, 100 cm, 105 cm, 110 cm, 115 cm ve 120 cm’dir.

YÜKSEKLİK

Standart big bag yüksekliği olmadığı için 50 cm ile 280 cm arasında değişebilir. Bir FIBC’nin stabilitesi için, yüksekliğin kısa kenarın iki katından büyük olması tavsiye edilmez. Yükseklik, daha kolay doldurma için gerekli malzeme miktarına +%10 boş alan da eklenerek belirlenir.

BOYUTLAR HAKKINDA

Bigbag boyutu, gövdesinin genişliği, uzunluğu ve yüksekliğinden oluşur. Büyük torbaların giriş ve çıkışlarının boyutları ve kanca uzunluğu, FIBC boyutunun bir parçası olarak dikkate alınmaz.

DIŞ VE İÇ BOYUT

Big Bag boyutları belirlenirken, dış ve iç boyutların eşit olmadığı unutulmamalıdır. Bir torbanın dış boyutu, iç boyuttan 4 cm daha büyüktür. (Örneğin, dış boyut 95×95 cm ise, iç boyut 91×91 cm'dir). Dış boyut kumaşın başından sonuna kadar ölçülürken iç boyut dikişten dikişe ölçülür. Ambalaj malzemesi için kullanılabilecek hacim iç ölçüler üzerinden hesaplanmalıdır.

TORBANIN ESNEMESİ (GÖBEK)

Bir big bag malzeme ile doldurulduğunda, çapı boş bir big bag boyutundan yaklaşık 25 cm daha büyük olur. Dolgu sonrası göbek adı verilen kısmın oluşmasını önlemek için big bag’in köşelerine paneller yerleştirilerek bu sorun çözülebilir. Bu tür ürünün çapı sadece 10-15 cm kadar artar. Bu tip torbalara Q- Bag denir.

Tek ve Çift Kanca

Bir veya iki kancalı big bagler, 60 x 60 cm ile 95 x 95 cm boyutları arasında hortum kumaştan yapılır. Bunlar, iç ve dış boyutlar arasında farkın olmadığı özel FIBC’lerdir.